Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výchovný koncert v Karviné aneb Karviná, těš se!

11. 10. 2007

Výchovný koncert v Karviné pro žáky I. a II. stupně ZŠ

(17.4.2007)

Vše při starém: odrhovačka "Pějme píseň dokola" se u nás uchytila už natrvalo, akorát jen ta pravidla jsme si pokaždé pozměnili k obrazu svému. V Opavě jsme to mohli zapíchnout v blázinci, zde jsme se pro změnu mohli "zafárat" v karvinském dole. :-)

Aniž bychom si to plánovali, zdokonalovali jsme opět svůj instinkt. Po vstupu do budovy jsme si připadali jako ve faraonově pyramidě. Pouze jedna cesta správná (do šaten), ostatní na smrt (kupříkladu na pódium).

Bordel v šatně, smrad z laku a zběsilé poletování ve spodním prádle opět charakterizovaly naše horoucí přípravy. Myslím si, že u souboru naproti to nebylo o moc lepší...

Vystoupení mělo dvě části: pro prvňáky až páťáky (vděčnější publikum) a pak pro šesťáky až deváťáky (ti byli také vděční, jelikož se ulili z hodin). Když jsme vcházeli na pódium, byli to právě oni, kdo nás uvítal slovy: "Ach bože..." (můj kamarád Mareček by na to řekl: "neberte božího jména zadarmo...") :-)

Z Regíny a Tomáše se stalo MDP - materiálně didaktický prostředek, normálním jazykem názorná učební pomůcka. Vševědka pořadatelka děti seznámila jak se všemi nástroji, tak s částmi kroje. Hned poté jsme odfidlali a odskákali náš program a dokonce se nám pro tentokrát povedlo i stejně skončit.

V zákulisí na nás jako vždy čekal pan Tichý. Tentokrát zvolal: "Bomba, děcka!" V tu chvíli jsme nevěděli, jestli se v katakombách objevil terorista anebo mělo naše vystoupení takový úspěch.

Ráda bych si dovolila vám napsat něco bližšího o tom, jak jsme vyplnili mezeru mezi vystoupeními. Klíčová slova jsou "myslím si věc" a "koš". Hned vysvětlím...:-)

Hoši (jako tradičně naše trio - Štěpán, Honza a Tomáš) vymysleli výbornou hru. Zavolali nás tedy do společné místnosti, že nám vše vysvětlí. A nebyli by to oni, kdyby si pro nás nepřipravili nějaké speciální bonusové přivítání. Tomáš s Honzou nacpali Štěpána do maxi koše a ten číhal. Původním záměrem bylo z koše vyskočit a vylekat nás. Bohužel - zákony fyziky a gravitace nejde oblafnout a pro tentokrát byly silnější než Štěpánova vůle. Stalo se tedy toto: Štěpán v hořečné snaze se z koše vymrštit jako pružina se "zašprajcoval" (no zasek, no...), ten se s ním převrátil a spolu se setrvačností dokutáleli až ke dveřím od šatny jiného souboru. Hotový dáreček - jen ho rozbalit. :-) Ona zmiňovaná hra "myslím na věc" se ke konci také zvrhla (no řekněte sami, je normální myslet na trubky?). Že by pozůstatek z Opavy? :-D

Z Karviné jsme odjížděli s dobrým pocitem a ve skvělé náladě. Pan Tichý také pookřál a sypal ze sebe jedno lichotivé slovíčko za druhým. Pochválili nás i ti rodiče, kteří s námi na vystoupení jeli. (O pochvalách vedoucího muziky se ani nezmiňuji, ty jsou samozřejmostí...). A tak jsme si z Karviné odvezli drobné dárky, plné žaludky, pěkné zážitky a natočené DVD.

Tož to je všycko...